Vítejte na našem e-shopu Baseko

Děliče průtoku

Delič průtoku je hydraulické zařízení, které rozděluje průtok na dvě rovnaké části nebo více rovnakých částí. Toto umožňuje jedinému čerpadlu současne napájeť více jek jeden okruh. Další důležitou funkcí je zabezpečování souladu pohybu (výsuv/zasúv většího počtu hydraulických válců ktoré jsou řízené jedním rozváděčem, a to hlavně v případě, že válce nejsou rovnoměrně zaťížené (např. zvedají každý jinou záťěž).

Na základe konstrukce rozděľujeme deliče průtoku na:

  • zubové děliče, konstrukčně shodné se zubovými čerpadlami. Zabezpečují rozdelení hlavní větvy na max. 20 okruhů ve vybraných poměrech geometrických objemů. Majú vysokou přesnost a jsou vhodné pro všechny druhy hydraulických systémů kde je potřeba zajistit soulad pohybu spotrebů (napr. rovnoměrný pohyb hydraulických válců).
  • šoupátkové deliče s poměrem rozdělení průtoku 50:50. Konštrukčne jednodušší, cenovo výhodné řešení, vhodné na rozdělení průtoku hlavní větvy na 2 rovnaké okruhy. Poskytujou dostatečnou přesnost pro většinu aplikácí.
  • prioritní škrtící ventily s nastaviteľným poměrem rozdělení hlavního průtoku na 2 větve v libovolném poměru. Prioritní větva hlavního průtoku sa nastaví pomocí škrtícího ventilu a sekundární větva ktorou tvoří zvyšní nevyužitý průtok oleja se dá využít na sekundární tlakovou větvu, alebo je ji možné zvést do nádrže jako odpadní větvu T.
Baseko, spol. s r. o.

Lieskovec 830/107 (Areál ZTS)
01841, Dubnica nad Váhom
Slovensko

Získat polohu lokality

© 2020-2024 Baseko. Všechna práva vyhrazena. | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga